اسم کاشان با گلاب و خانه‌های تاریخی‌اش عجین شده. بیشتر رستوران ‌های کاشان هم در همان خانه‌های سنتی به یادگار مانده از گذشته‌ها قرار دارند.

رستوران خانه مرشدی

رستوران خانه مرشدیرستوران خانه مرشدی

این رستوران را در خانه‌ای ۲۵۰ ساله پیدا می‌کنید، خانه‌ای که زیباست و حتی اگر قصد غذا خوردن هم در آن نداشته باشید از زیبایی‌اش سرذوق می‌آیید. رستوران خانه مرشدی، رستورانی گرم و صمیمی‌ست که در اتاقی زیبا، روبه‌حیاط قرار گرفته. فسنجون و زرشک‌پلو، بهترین انتخاب در این رستوران است.

آدرس: میدان کمال‌الملک، خیابان دروازه اصفهان، کوچه بوستانی

رستوران تالار آینه سرای عامری‌ها

سرای عامری هاسرای عامری ها

کاشان را جز گلاب و خانه‌های تاریخی‌اش به سرای عامری‌ها که این روزها کاربری هتل را هم پیدا کرده می‌شناسند. هتل سرای عامری‌ها، از یادگارهای به جا مانده از عصر زندیه، معماری حیرت‌انگیزی دارد.

تالار آیینه سرای عامری‌ها، یکی از رستوران های سنتی کاشان است که هرچند خودش مجلل است، ولی در فضایی سنتی و تالاری پر از آیینه‌کاری قرار گرفته.

یک خوبی غذا خوردن در این تالار این است که به شما فرصت تماشای جاهای دیدنی خانه، مثل سرداب، قالیباف‌خانه و گالری‌هایش را می‌دهد، اما ایراداتی هم به رستوران تالار آیینه وارد است، مثل انتخاب‌های محدود و سرویس‌دهی کُند.

روزهای تعطیل و عید، غذاها در اینجا به صورت بوفه سرو می‌شوند که شامل جوجه، قرمه‌سبزی، زرشک پلو وشیرین پلو و انتخاب‌های دیگر است، اما در مواقع دیگر باید از بین همان غذاهای محدود منو یکی را انتخاب کرد.

حتما سوالتان این است که در این رستوران چی باید سفارش داد؟ بهترین غذاهای اینجا، همان غذاهای محلی کاشان است. خورشت لوبیا سفید و گوشت، کوفته سماغ و شفته بادمجان از بهترین‌ها می‌تواند باشد. از فسنجان و کشک بادمجان و ته‌چین بادمجان اینجا هم زیاد تعریف می‌کنند.

قیمت‌ها در رستوران تالار آیینه هرچند تقریبا بالاست، ولی در نهایت آدم از غذا خوردن در اینجا سیر می‌شود، ولی از تماشای آنهمه زیبایی نه.

ساعت کار: ۱۲:۳۰ تا ۱۵ ناهار

۱۹:۳۰ تا ۲۲ شام

قبل از رفتن به این رستوران حتما باید زنگ زده و میز رزرو کنید. تلفن: ۰۳۱۸۷۱۳۹۴۳۶۴۵

آدرس:کاشان، خیابان علوی، هتل سرای عامری ها

رستوران خانه منوچهری‌ها

رستوران خانه منوچهری هارستوران خانه منوچهری ها

هتل-خانه منوچهری ها با قدمت ۴۰۰ ساله‌اش یکی از گنجینه‌های کاشان به حساب می‌آید، کاشانی که مهد خانه‌های تاریخی است. منوچهری‌ها با بازسازی‌های صورت گرفته، چندین سال است که کاربری هتل را پیدا کرده و یکی از قسمت‌های هیجان‌انگیزش رستوران آن است.

البته چه مهمان این هتل باشید و چه نه، می‌توانید در رستورانش غذا بخورید، رستورانی که در اتاق شاه‌نشین است و غذا خوردن در آن حتما می‌چسبد. این اتاق مشرف به حوض آب و باغچه گلکاری شده حیاط است و از زیبایی‌اش هر چه بگوییم کم گفته‌ایم.

و اما درباره غذا. بهترین زرشک پلو و قیمه را در کاشان می‌توان در این رستوران خورد و از خیر کباب‌هایش هم نگذشت. برای غذا خوردن در این رستوران باید به قول معروف کمی سر کیسه را شل کرد. بعد از صرف غذا هم رفتن به فیلمخانه و سرداب این هتل خالی از لطف نیست.