ثبت نام

ورود

فراموشی رمز عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید.

درباره ایران رزیدنس :

ایران رزیدنس یک پلتفرم مارکتپلیس رزرواسیون اقامتگاه‌های بومگردی، ویلا و اقامتگاه‌ی شخصی برای مسافران است. ایران رزیدنس اولین مرکز اقامتی رزرواسیون در ایران با سابقه ۸ ساله می باشد.

خط مشی :

سیاست کاری ایران رزیدنس بر اساس ارائه خدمات دانش بنیان با رعایت اصول و موازین شرعی و عرفی بنا نهاده شده است. مشتری مداری، رضایت طرفین و رقابت سالم و توسعه صنعت گردشگری به کل کشور عزیزمان ایران و همچنین جذب گردشگران خارجی خط مشی اصلی ایران رزیدنس است.

هدف و مأموریت:

هدف ایران رزیدنس گسترش فرهنگ گردشگری و بوم گردی در سراسر ایران و ایجاد اشتغال پایدار می باشد و فقط محدود به رزرو ویلا نبوده و این سامانه با دید توسعه گردشگری به صورت همه جانبه فعالیت خود را آغاز کرده است و در این راستا،ایجاد تسهیلات سفر ارزان قیمت برای همه‌ی اقشار جامعه در زمینه جست و جوی آسان و رزرو اقامتگاه در مبدا و قبل از سفر و توسعه گردشگری به کل ایران به خصوص به شهرهای کمتر دیده شده هدف اصلی بوده است .

وجه تمایز ایران رزیدنس :

پشتیبانی آنلاین شبانه روزی از رزروها و تضمین کمترین قیمت اقامتگاه و سابقه طولانی از مهمترین وجوه تمایز ایران رزیدنس است. علاوه بر این با رعایت اصل مشتری مداری و رضایت طرفین ارائه‌ی این خدمات منجر به ایجاد سایتی منحصر به فرد شده است.

ما نیز بر آن شدیم تا بخشی از نیاز صنعت گردشگری کشور را در پلتفرم مارکتپلیس ایران رزیدنس پاسخ بگوییم. ایران رزیدنس محیطی است برای تعامل بین مالکین اقامتگاه های شخصی که به صورت کوتاه مدت اجاره داده می شوند با مسافرانی که قصد استفاده از این اقامتگاه ها را دارند . در پلتفرم مارکتپلیس ایران رزیدنس میزبانان میتوانند تصاویر و اطلاعات اقامتگاه خود را ثبت کرده و از مشتریان پر تعدادی که در جستجوی اقامتگاهی برای سفر خود هستند ، سفارش دریافت نمایند. ما با برنامه تبلیغاتی و بازاریابی خود سعی در شناساندن فرصت های اقامتی کشور داریم. چرا که بسیاری از ما مقصد سفرمان را بر اساس یافتن مکان اقامت مناسب انتخاب کرده و سپس عزم سفر می کنیم. از جمله اهداف اصلی پلتفرم مارکتپلیس ایران رزیدنس برقراری ارتباط مستقیم بین میزبانان و مشتریان آنهاست به شکلی که درج نظرات مشتریان درباره ی مشاهداتشان از اقامتگاه ها ، بتواند سطح کیفیت محیط و عناصر اقامتگاه را برای دیگر کاربران تشریح داده و همچنین توجه میزبان را به علایق و نیازهای مشتریان بیشتر جذب کند. در چنین فضایی افزایش سطح کیفی اقامتگاه و خدمات در اثر ایجاد رقابت بین ارایه دهندگان اقامتگاهها ، ضامن پیشرفت بخشی از فرهنگ گردشگری کشور عزیزمان ایران خواهد شد.

با توجه به افزایش روز افزون استفاده از فضای مجازی در ایران، بسیاری از خدماتی که قبلا صرفا به صورت حضوری قابل ارائه بوده اند ، اکنون به شکل آنلاین در دسترس هستند. به کار گیری فضا ی مجازی در راستای اهداف تجاری و خدماتی راه حل ها را به آسانی در دسترس ما قرار داده است. آسان سازی پاسخ به نیازهای روزمره با توجه به مشکلات متعدد حمل و نقل وترافیک و مشکلات محیط زیست، مسیر حرکت بخش عظیمی از جامعه را به سمت پاسخ گویی نیازها از طریق دنیای ارتباطات آنلاین سوق داده است.